A A A

Wycieczka rowerowa

   Proponujemy Państwu szlak rowerowy z Przesieki do Szklarskiej Poręby przez Jagniątków, wiedzie on Karkonoskim Padołem Śródgórskim. Długość trasy 13 km, czas około 1,5 godziny.

   Zaczynamy w Przesiece na przystanku autobusowym „Pod lipami”. Kierujemy się w dół szlakiem żółtym, po około 250 metrach skręcamy w lewo polną ścieżką, cały czas tym samym szlakiem żółtym. Po 4 kilometrach dojeżdżamy do Jagniątkowa, wjeżdżamy do Karkonoskiego Parku Narodowego.

Mijamy skrzyżowanie (nie jedziemy już szlakiem żółtym, który tutaj skręca łagodnie w prawo) i zaczynamy łagodny podjazd – około 1,6 km, który kończy się przy Basztach Skalnych. Po około 2 km docieramy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo i jedziemy szlakiem czarnym. Jedziemy około 900 metrów i dojeżdżamy do Trzech Jaworów.

Na skrzyżowaniu gdzie czarny szlak prowadzi w lewo, my nadal jedziemy prosto. Jedziemy cały czas główną drogą, podziwiając pojawiające się między drzewami widoki Śnieżnych Kotłów i Szrenicy, docieramy do Szklarskiej Poręby.

 

Autorem trasy jest T. Bondarewicz